3 reaktioner till “Faran med att trolla med djur”

  1. Djurrättsaktivister står ofta och demonstrerar utanför cirkusar. Men när man bjuder in dem att gå in och titta hur djuren har det på cirkusarna, så vill de inte vara med. De är väl rädda för att deras åsikter om “djurplågeri” då skulle få sig en knäck. Ej heller vill de prata med de veterinärer som så ofta gör besök hos cirkusarna och kollar hur bra cirkusdjur har det.

  2. Håller med dig Christer! Det är tråkigt när sk. djurrättsaktivister inte har all fakta innan de uttalar sig. Jag har till och med sett djurrätts aktivister som står och kastas sten på en cirkus stalltält! Det skulle JAG kalla för djurplågeri.

  3. Kan definitivt hålla med, kolla även på hur han trollar fram duvan. Han palmerar ju den nästan lika med att mosa duvan. Joe Labero har ingen respekt för djuren och ser bara dem som vilken rekvisita som helst.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.