Nordicmagic.se reste sig likt fågeln Fenix ur askan efter magi.nu för precis tre år sedan (mars 2008). Nu har det blivit dags att låta lågan slockna. Jag hoppas projektet varit till någon form av nytta under tiden och tackar för det som varit. Sidorna kommer ligga öppna ett tag till för den som behöver spara det som sparas kan men webbplatsen kommer inte uppdateras längre för att senare i år släckas ner helt.
Må forceringen vara med er och låt showen gå vidare  Jörgen Yng a.k.a. YNG (8 mars 11.29)
“Bonntrollare” som startade i september 2008 lades ner efter något år, “Magisidan” har inte uppdaterats på åtskillig tid och ligger just nu också nere – och nu läggs “Nordicmagic” ner. Vilken svensk trollerisida blir näst att läggas ner???
Vem kan man kontakta för att ta över hemsidan eller domännamnet?
Att kontakta Jörgen Yng vore väl lämpligt.
Forum och websidor kommer och går men Christers blog den består!! All heder till dig Christer för all tid du lägger på att sprida information till alla oss andra!! Det är många med mig som uppskattar ditt arbete!!
Hälsningar
Johan
Johan: Bättre kan det inte sägas!