Under november och december smäller det i 190 knyck på Restaurang 12: ans Salong på Gamla Ullevi. Då ni kan avnjuta ett dignande julbord, bli underhållna av Rock Circus & Stefan Odelberg med gäster, som presenterar showen “Killing Houdini”. Â
Killing Houdini blir en galen show i 3 akter där musik blandas med tokiga upptåg, magisk magi, illusioner i världsklass och mycket skratt. Julmusik? Absolut inte, den lämnas hemma och ingen sitter säker, då menar vi INGEN sitter säker den kvällen.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=EltiZbzvEhgÂ
Julshowen pågår mellan 22 november till 21 december, kl 18.30 till sent och från 695 kr till 795 kr får ni en helhetsupplevelse där julshow, julbord, glögg och kaffe ingår. För bokning och information: 031-710 37 91 bokning@gurk.se www.gamlaullevirestaurang.se
Mycket bra små reklamfilmer! Otroligt vad mycket man kan förmedla på 20 sekunder!
Kul att se att Johnny Lonn har bidragit med slutpoängen från sin akt.
http://www.youtube.com/watch?v=6vcrWE4WAjc
Kanske Christer kan få en kommentar från Johnny om hur det här samarbetet startades? Och om det finns fler detaljer från hans akt som han kommer släppa (jag är i så fall spekulant på en av dem).